Αντάμωμα Φίλων Μοτοσυκλέτας

Μπυροποσία, καφέδες αλλά και... μπολ με κεφτέδες!

Δημοσίευσηαπό vaggelis tdr » Κυρ Ιουν 04, 2017 11:32 pm

Μια λίγο πιο μακρινή βόλτα αυτήν την φορά μας ετοιμάζουν οι φίλοι από το Facebook την γνωστή σελίδα των MRCGίδων ή αλλιώς Motorcycle Restoring & Customizing Greece ..
Η βόλτα θα είναι τριήμερη στην πόλη των Καλαβρύτων, δυστυχώς ενημερώθηκα αργά και δεν νομίζω να έχουμε ελπίδες για κάποιο δωμάτιο, όμως έχουμε αντίσκοινα και πιθανόν ο δήμος Καλαβρύτων να παραχωρήσει το δημοτικό γήπεδο τους...
Συγκεκριμένα η ανακοίνωση έχει ως εξής:

Στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων του οργανωμένου μοτοσυκλετισμού στις 23-24-25/ Ιουνίου του 2017 θα πραγματοποιήσουμε την μεγαλύτερη μοτοσυκλετιστική εκδήλωση με κοινωνικό και πολιτιστικό χαρακτήρα στην όμορφη πόλη των Καλαβρύτων.

Η εκδήλωση θα είναι ανοιχτή σε όλους τους ενδιαφερόμενους μοτοσυκλετιστές και δεν θα υπάρχει εισιτήριο η κάποια άλλη οικονομική επιβάρυνση.

Ο δήμος Καλαβρύτων μας έχει παραχωρήσει την κεντρική πλατεία όπου θα πραγματοποιηθούν συναυλίες το βράδυ της Παρασκευής και του Σαββάτου με Rock μουσική. Παράλληλα, θα υπάρχουν ομιλίες από ανθρώπους του κόσμου της μοτοσυκλέτας αλλά και τοπικών παραγόντων που θα φιλοξενήσουν την εκδήλωση.
Σκοπός είναι να προβάλουμε την πολιτιστική, κοινωνική, αθλητική και ταξιδιωτική εικόνα του μοτοσυκλετισμού.
Ο κάθε ενδιαφερόμενος, παρακαλείται να επικοινωνήσει με τις διοργανώτριες λέσχες για το κλείσιμο των δωματίων διαμονής του.

Σας ενημερώνουμε πως υπάρχει ...... ΜΗ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ ..... συμμετοχή του καθένα μας στην εκδήλωση υπέρ του ..... ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΡΟΧΑΙΩΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΩΝ ΑΝΗΛΙΚΩΝ ....., του ελάχιστου ποσού των 5 ευρώ (όσοι επιθυμούν μπορούν να καταθέσουν και παραπάνω).

Παρακαλείστε να κάνετε την κατάθεση απευθείας ο καθένας, που το επιθυμεί, γράφοντας σαν αιτιολογία << ΑΝΤΑΜΩΜΑ ΦΙΛΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ>> στον κάτωθι λογαριασμό:

Τράπεζα: EUROBANK
Αρ. Λογαριασμού Τραπέζης: 0026. 0209.56. 02010.36.155
IΒΑΝ: GR 3402602090000560201036155
Όνομα Λογαριασμού: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΡΟΧΑΙΩΝ ΑΤΥΧΗΜΑΤΩΝ ΑΝΗΛΙΚΩΝ, ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΖΩΗ

Εάν κάποιος ενδιαφέρεται να έρθει να εκπροσωπήσει το φόρουμ μας να επικοινωνήσει απευθείας μαζί μου με μήνυμα.
Θα κινηθούμε συντεταγμένα (άσχετα από τον αριθμό των μοτοσυκλετών) με τα σχετικά όρια ταχυτήτων κατά περιοχές και οι ελάχιστες υποχρεώσεις θα είναι φυσικά κράνος και οι μοτοσυκλέτα να είναι σε καλή κατάσταση (λάστιχα, φρένα κτλ) Υπάρχει και η περίπτωση να πάμε και αυθημερών το Σάββατο αναλόγως τις συμμετοχές και το πρόγραμμα του καθενός .
Εικόνα
Για τους φίλους του FB : https://www.facebook.com/events/1321913 ... _tab=about
Πανικός, χαμός στο ίσιωμα ...
Άβαταρ μέλους
vaggelis tdr

Re: Αντάμωμα Φίλων Μοτοσυκλέτας

Δημοσίευσηαπό toneless » Τρί Ιουν 13, 2017 11:21 pm

Βαγγέλη, είσαι ωραίος γιατί είσαι μέσα στα πράγματα και δε χάνεις το κουράγιο να μας ενημερώνεις για τις περισσότερες μοτοσυκλετιστικές βόλτες, ακόμη και όταν βλέπεις ότι δεν υπάρχει ανάλογο ενδιαφέρων και κάποιες περνάνε και στο ντούκου ενώ δεν θα έπρεπε.

Υγ. Για ακόμη μια φορά θα σε κρεμάσω και εγώ μιας και είμαι φορτωμένος μέχρι τα μπούνια.
Βέβαια, για όσους δεν πάνε στη βόλτα, εκείνες τις μέρες θα παίξει παρτάκι-εγκαίνια εδώ κέντρο Αθήνα και σύντομα θα βγεί και η ανάλογη ανάρτηση.
Νίκος Π.
2t-racelab.com
Άβαταρ μέλους
toneless

Δημοσίευσηαπό vaggelis tdr » Σάβ Ιουν 17, 2017 9:40 pm

Τα δωμάτια λιγοστεύουν, αλλά υπάρχει και χώρος για κάμπινγκ στο δημοτικό γήπεδο με τα αποδυτήρια ανοιχτά για πρόσβαση σε μπάνιο κτλ ... Εγώ για να πάρω άδεια κηδεμόνα έκλεισα δωματιάρα εντός των Καλαβρύτων με ψυγείο τίγκα στις μπύρες ... tongue Για όποιον ψήνετε μπορεί και να την κάνει μονοήμερη το Σάββατο.. Το tdr είναι έτοιμο, το rgv που είναι ; whistling whistling
Άβαταρ μέλους
vaggelis tdr

Δημοσίευσηαπό Bill » Κυρ Ιουν 18, 2017 6:50 pm

Θα προσπαθήσω να έρθω κι εγώ σάββατο απόγευμα.
Άβαταρ μέλους
Bill

Δημοσίευσηαπό vaggelis tdr » Τρί Ιουν 27, 2017 9:56 pm

Όλα πήγαν τέλεια, το κλίμα ήταν γιορτινό χωρίς ιδιαίτερο λόγο (όπως και θα έπρεπε) και ο κόσμος πολύ δεκτικός μαζί μας.. Τα παιδιά από όλες τις λέσχες ήταν μες στο κέφι και γενικά το Σαββατοκύριακο πέρασε αέρα ... Φτάσαμε Καλάβρυτα αργά γιατί άργησα να σχολάσω οπότε o τζερτζελές στην πλατεία είχε τελειώσει... Γνωρίσαμε όμως τον Γιώργο στο μπαράκι του και αρχίσανε οι περιπέτειες ... whistling Το Σάββατο πρωί βόλτες, ο μεσημέρι φαΐ - ξεκούραση και το βράδυ πλατεία στο live ..Μετά ξανά στον Γιώργο ... wallbash wallbash Είχα ετοιμάσει και την κάμερα αλλά ξεκόλλησε από το κράνος και μείναμε με την δανεική φωτογραφική την οποία ξεχνάγαμε στο ξενοδοχείο ... tongue tongue Οπότε από φωτό έχω μία από τα πήγαινε ..
Εικόνα
Μερικές από την ιερά μονή μεγάλου σπηλαίου
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vaggelis tdr

Δημοσίευσηαπό vaggelis tdr » Τρί Ιουν 27, 2017 10:15 pm

Λίγο θέα από το ξενοδοχείο ...
Εικόνα
Και τέλος από την Αγία Λαύρα
Εικόνα
Την Κυριακή θυμήθηκα πως δεν είχα πάρει λάδι μίξης μαζί μου wallbash wallbash αλλά ευτυχώς δεν χρειάστηκα συμπλήρωμα ... sweatdrop sweatdrop
Από την βόλτα κατέληξα πως τα φώτα μου δικάβαλο είναι μόνο για πουλιά, κάτι πρέπει να κάνω με την σέλα, τα παιδιά από το Africa Twin Club ξέρουν να περνάνε καλά και τα παιδιά από το Ducati Desmo Owners Club είναι τζάμι αλλά άμα δε πιούνε κάνα λίτρο καφέ το πρωί δεν υπάρχει επικοινωνία ...
Το λυπηρό ίσως κομμάτι της υπόθεσης είναι πως το tdr μου ήταν το μοναδικό δίχρονο της εκδήλωσης ...Από 9 διοργανώτριες λέσχες και μεμονωμένοι μοτοσυκλετιστές γύρω στα 450 - 500 μηχανάκια υπήρχε μόνο ένα δίχρονο ... Αυτό πίκρισε λιγάκι ...
Όπως και να έχει ήταν τέλεια μπράβο στην διοργάνωση και περιμένουμε και του χρόνου ...
Μερικά link όπως φάνηκε η εκδήλωση στον υπόλοιπο κόσμο ...
http://www.motoinactiontv.gr/reportaz/a ... etas-2017/
http://www.kalavrytanet.com/arthro/poll ... kalabryton
http://www.kalavrytanews.com/2017/06/easy-rider.html
Άβαταρ μέλους
vaggelis tdr

Επιστροφή στο Εξορμήσεις, Συναντήσεις, Ταξιδάκια

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Bing [Bot] και 2 επισκέπτες